اهمیت حضور قدرتمند در شبکه‌ های اجتماعی

راهنمای ایجاد حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی: استفاده حرفه ای از پلتفرم‌ های مختلف

حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی یکی از چالش های جدی در ده سال گذشته محسوب می شود. شبکه های اجتماعی با پلتفرم های مختلفی برنامه نویسی می شوند اما در حقیقت تمام آن ها یک هدف دارند. هدف از وجود شبکه های اجتماعی، ارتباط آنلاین و ایجاد شبکه میان تمام مردم کره زمین است. در حال حاضر شبکه های اجتماعی متعددی در سراسر جهان فعال هستند که برخی از آن ها محبوبیت بیشتری دارند.

برای نمونه برنامه هایی نظیر اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، توییتر و واتس اپ بیشترین تعداد کاربران جهان را به خود اختصاص داده اند. اما سوال مهم! حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی به چه معناست و چه مزیت هایی دارد؟ در دست داشتن کانال و یا صفحه قدرتمند در این شبکه ها، تاثیر بسزایی در روند درآمدزایی و زندگی شخصی دارد. امروز در ربین وب قصد داریم تاثیر شبکه های اجتماعی بر درآمد و کسب و کارها را بررسی کنیم؛ با ما همراه باشید.

حضور قدرتمند در شبکه‌ های اجتماعی

حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی چه مزیت هایی دارد؟

در دهه گذشته شبکه های اجتماعی تاثیر زیادی برروی کسب و کارها و حتی زندگی شخصی افراد گذاشته اند. هر یک از این شبکه های اجتماعی از پلتفرم خاصی پشتیبانی می کند و با توجه به سلیقه کاربران، در سراسر جهان فراگیر می شود. حضور در شبکه های اجتماعی مزیت هایی زیادی برای تمام کاربران دارد. برای مثال، کاربران معمولی با بازدید از شبکه های اجتماعی از اتفاقات و اخبار سراسر جهان آگاه می شوند.

فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات، محصولات و سرویس های خود را به صورت رایگان در بازاری بی انتها بارگذاری می کنند. سیاستمداران با پست های جنجالی ترند می شوند و می توانند راحت تر با مردم در ارتباط باشند. برندهای مختلف از طریق شبکه های اجتماعی محصولات جدید را معرفی می کنند، این کار موجب می شود که برند آن ها بر سر زبان ها بیافتد. حال با وجود این همه مزیت حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی ضروری نیست؟

شکوفا شدن استعدادها در شبکه های مجازی

همانطور که در پاراگراف اول اشاره کردیم، شبکه های اجتماعی تاثیر زیادی برروی زندگی شخصی کاربران معمولی دارند. اما این به چه معناست؟ استفاده از شبکه های اجتماعی بزرگ، نظیر اینستاگرام یکی از کارهای روزمره اغلب افراد ایرانی و غیر ایرانی محسوب می شود. در نتیجه همه افراد حداقل در یک بازه کوتاه مدت از این شبکه مجازی استفاده کرده اند. در فضای مجازی روزانه موضوعات و افراد جدید سوژه و ترند می شوند.

وایرال شدن این افراد که اغلب از قشر معمولی جامعه هستند و کسی آن ها را نمی شناسد، موجب خواهد شد زندگی شخصی آن ها به موضوعی درآمدزا و محتوایی جذاب برای مردم جامعه تبدیل شود. درحال حاضر افراد زیادی در شبکه های مجازی تولید محتوا می کنند و درآمد آن ها از مشاغلی همچون پزشکی نیز بیشتر است. در نتیجه شبکه های مجازی می توانند موجب شکوفایی استعداد و معروف شدن افراد عادی در جامعه شوند.

حضور در شبکه های اجتماعی

چگونه در شبکه های اجتماعی حضور قدرتمند داشته باشیم؟

فعالیت کردن در شبکه های اجتماعی تحت هر شرایطی، فواید مثبتی برای کسب و کار در پی خواهد داشت. استفاده از شبکه های مجازی باعث شناخته شدن و بالا رفتن اعتبار نام و برند کسب و کار می شود. با تمام این تفاسیر، برخی از شبکه های اجتماعی علاوه بر تمام مزیت های ذکر شده، تاثیر بسزایی برروی عملکرد وب سایت نیز دارند. تفاوتی ندارد که وب سایت شما شخصی باشد و یا در زمینه خاصی نظیر فروش محصولات فعالیت داشته باشد. در هر صورت این دسته از شبکه های مجازی موجب افزایش ترافیک سایت و بالا رفتن رتبه در گوگل می شوند. اما این شبکه ها چه تفاوتی دارند؟

برخی از شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک توسط ربات های گوگل آنالیز می شوند. لینک سازی و تولید محتوا در این شبکه های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی برروی قدرت وب سایت خواهد داشت. در مقابل برخی دیگر از شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام یا واتس اپ این قابلیت را ندارند؛ اما فعالیت کردن در آن ها کماکان ابزاری قدرتمند به حساب می آید. در ادامه به نکات و اصول حرفه ای برای حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی اشاره می کنیم.

هدف گذاری

قبل از اینکه هر یک از برنامه‌ های بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی برند خود را شروع کنید، مهم است که اهداف خود را از حضور در این شبکه‌ ها تعیین کنید. یک راه قدرتمند و جذاب برای انجام این کار، هدف‌ گذاری به شیوه SMART است. هدف‌ گذاری شما نباید مبهم باشد. اول خودتان و بعد اعضای سازمان شما باید بتوانند به‌ راحتی آن را درک کنند و در فهم آن دچار کج‌ فهمی و خطا نشوند. اگر هدفی که ابتدا انتخاب کرده‌ ایم را بخواهیم به‌صورت مشخص و قابل فهم بنویسم این‌طور می‌ نویسم: با انجام تبلیغات هدفمند در اینستاگرام، می‌ خواهیم ترافیک وب‌ سایت را افزایش دهیم. (منبع)

اهمیت حضور قدرتمند در شبکه‌ های اجتماعی

شناخت بازار هدف؛ مهم ترین اقدام برای حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی

شناسایی بازار هدف ارتباطی با صفحه های فروشگاهی ندارد و مختص به تمام صفحات خواهد بود. تفاوتی ندارد که صفحه ساخته شده در شبکه مجازی در چه زمینه ای فعالیت می کند، تحت هر شرایطی بازار هدف و کاربران متقاضی باید شناسایی شوند. شناخت بازار هدف در ابتدا کاربران زیادی برای صفحه جذب نخواهد کرد اما، تمام کاربران واقعی و متقاضی خدمات هستند. این موضوع تعامل صفحه و کسب و کار را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

تولید محتوای مناسب و دائمی

یکی از نکات مهمی که موجب حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی می شود، تولید محتوای خوب و مکرر است. برخی از کاربران و یا کسب و کارها فعالیت در شبکه های اجتماعی را شروع می کنند. این افراد که شامل اغلب کاربران می شوند، تولید محتوا و حضور در شبکه های اجتماعی را با شوق و انرژی زیادی آغاز می کنند. اما در نهایت پس از مدت کوتاهی که به نتیجه دلخواه نمی رسند، فعالیت را متوقف می کنند. به این نکته مهم توجه کنید که حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی نیازمند صبر و تداوم در تولید محتوا است. با رعایت این شرایط، قطعا کاربران و مشتریان زیادی به کسب و کار مربوطه جذب می شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *