10 راه افزایش ترافیک وبسایت

10 راه برای افزایش ترافیک وبسایت شما و جلب مخاطبان جدید

10 راه افزایش ترافیک وبسایت شامل روش هایی می شود که به کمک آن می توان میزان ورودی سایت را به شکل چشمگیری افزایش داد. یکی از چالش های بزرگ مدیران سایت که همواره با آن روبه رو هستند، ترافیک یا همان ورودی وبسایت است. تفاوتی ندارد که وب سایت مورد نظر در چه حوزه ای فعالیت می کند؛ تحت هر شرایطی، افزایش ترافیک وبسایت یکی از اهداف مهم به حساب می آید. راهکارهای متعددی برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد که قرارگرفتن در نتایج گوگل، ایده آل ترین روش محسوب می شود. برای افزایش ورودی گوگل، استفاده از سئو در تولید محتوا بهترین گزینه است. امروز در ربین وب قصد داریم 10 راه افزایش ترافیک وبسایت را معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

10 راه افزایش ترافیک وبسایت

استفاده از کلمات کلیدی بلند (لانگ تیل)

یکی از روش های کاربردی 10 راه افزایش ترافیک وبسایت، استفاده از کلمات کلیدی لانگ تیل است. به کلماتی که از تعداد کاراکترهای زیادی تشکیل شده است، کلمات لانگ تیل گفته می شود. رتبه گرفتن در کلمات کلیدی بلند در مقایسه با کلمات کلیدی کوتاه کار ساده تری است. چرا که در کلمات کلیدی لانگ تیل، رقابت کمتری وجود دارد و احتمال رتبه گرفتن آن کلمه بسیار زیاد است. برای مثال، کلمه کلیدی “خرید گوشی” را در نظر بگیرید. رقابت در این کلمه کلیدی کار دشواری است و رقبای زیادی برای کسب رتبه در آن تلاش می کنند. اما استفاده از لانگ تیل این عبارت، بدون صرف کردن هزینه و زمان، راحت تر رتبه خواهد گرفت.

برای نمونه، می توان “خرید گوشی شیائومی mi12 با حافظه 512 گیگابایت” را یکی از لانگ تیل های خرید گوشی در نظر گرفت. در این کلمه فضای رقابتی کمتری وجود دارد و در نتیجه کسب رتبه در گوگل را ساده تر می کند. به این نکته توجه داشته باشید که، استفاده از کلمات کلیدی لانگ تیل، همیشه گزینه خوبی برای افزایش ترافیک سایت است اما بیشترین بازدهی آن در وبسایت های تازه کار قابل مشاهده است.

تولید محتوا غنی (یونیک)

ایجاد محتوا یکی از بهترین موارد 10 راه افزایش ترافیک وبسایت محسوب می شود. تولید محتوای وبسایت، مهم ترین بخش یک صفحه است. این موضوع محدود به حوزه کاری سایت نمی شود و تمام وبسایت های جهان در هر زمینه ای، نیازمند محتوا هستند. اما سوال! تولید محتوا چگونه به افزایش ورودی سایت کمک می کند؟ تولید محتوا زمانی که در صفحات ابتدایی گوگل رتبه بگیرد، بهترین بازدهی را برای مدیران سایت به همراه دارد.

محتوای غنی به محتوایی گفته می شود که در وهله اول، یونیک و بی همتا باشد. در وهله دوم، محتوا تولید شده باید نیاز کاربران را برطرف کند. سیاست گوگل از روز اول تا به امروز، بر این پایه بوده است که تولید محتوا باید برای کاربران صورت بگیرد. بسیاری از مدیران سایت ها این اصل را نادیده می گیرند و قصد دارند با تولید محتوا فریبنده، موتورهای گوگل را دور بزنند.

به روزرسانی محتوا؛ شاه کلید 10 راه افزایش ترافیک وبسایت

به جرئت می توان گفت که آپدیت محتوا یکی از مهم ترین 10 راه افزایش ترافیک وبسایت است که توسط اغلب مدیران سایت نادیده گرفته می شود. آپدیت کردن محتوا یکی از اقدامات کلیدی سئو وبسایت محسوب می شود. شاید برای شما هم سوال باشد که به روزرسانی محتوا چه مزیتی دارد؟ مهم ترین مزیت به روزرسانی محتوا، جابجایی در رتبه و بالا آمدن موضوع در نتایج گوگل است. با به روزرسانی محتوا ربات های گوگل مجددا سایت را آنالیز خواهند کرد، و در صورت به روزرسانی مناسب، رتبه و جایگاهی بهتری برای محتوا در نظر می گیرند.

راه های افزایش ترافیک سایت

استفاده از تبلیغات؛ راهکار ساده

استفاده از تبلیغات برای افزایش ترافیک سایت، یکی از ساده ترین روش ها است. همانطور که از عنوان این مورد پیداست، مدیران سایت برای جذب ترافیک، بهای آن را پرداخت می کنند. استفاده از تبلیغات به روش های مختلفی صورت می گیرد که رایج ترین و بهترین آن استفاده از بنر است. در این روش ابتدا باید یک بنر جذاب طراحی شود و در سایت های مناسب قرار بگیرد. منظور از سایت مناسب این است که سایت هدف باید با حوزه کاری شما مرتبط باشد.

ایمیل مارکتینگ؛ راهکاری قدیمی در 10 راه افزایش ترافیک وبسایت

ایمیل مارکتینگ یکی از راه های کاربردی و کم هزینه در افزایش ترافیک سایت است. برای استفاده از این روش، ابتدا نیاز است که مخاطبان مرتبط با حوزه کاری انتخاب شوند. برای دسترسی به مخاطبان هدف، می توان از طریق اطلاعات خود وبسایت و یا دیگر سایت های فعال در زمینه ایمیل مارکتینگ استفاده کرد. نکته مهم در ایمیل مارکتینگ استفاده از محتوای جذاب و مورد نیاز کاربران است.

استفاده از شبکه های اجتماعی

افزایش ترافیک از طریق شبکه های اجتماعی یکی از راهکارهای مناسب با بازدهی بالا است. فعالیت در شبکه های اجتماعی برخلاف وبسایت، نیازمند سئو و فاکتورهای مهم آن نیست. در شبکه های اجتماعی برای جذب مخاطبان تنها کافیست که سرگرم کننده باشید. درحال حاضر شبکه های اجتماعی متعددی وجود دارند که هریک از آن ها می تواند ترافیک مناسبی به سایت اضافه کند. (منبع)

تعامل با کاربران

تعامل و استفاده از کاربران یکی از بهترین راهکارهای 10 راه افزایش ترافیک وبسایت است که موجب می شود به طور مستقیم کاربران جدید به سایت وارد شوند. جذب ترافیک در این روش می تواند برای هر وبسایتی متفاوت باشد. برای مثال، اگر در حوزه بلاگ و محتوا آموزشی فعالیت می کنید، می توانید از کاربران بخواهید در صورت رضایت از محتوا، آن را با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

10 راه افزایش ترافیک وبسایت شما و جلب مخاطبان جدید

استفاده از پست های مهمان

در سطح وب، سایت های بسیار زیادی وجود دارند که به کاربران دسترسی می دهند تا محتوایی را با عنوان پست مهمان بارگذاری کنند. استفاده از محتوای متناسب با حوزه وبسایت خود و قراردادن آن در این سایت ها، موجب می شود ترافیک سایت رشد قابل توجهی داشته باشد. چرا که این دسته از سایت ها اعتبار زیادی نزد گوگل دارند و محتوای بارگذاری شده در آن ها با سرعت بیشتری ایندکس می شوند.

استفاده از محتوای وایرال

استفاده از محتوا ترند (وایرال) یکی از روش های تاثیرگذار در افزایش ترافیک است. این مورد یکی از انواع موج سواری های وب است. موج سواری، به اصطلاحی در سئو گفته می شود که به واسطه اخبار ناگهانی ایجاد می شود. برای نمونه، شیوع بیماری کرونا یکی از اخبار سال 2019 بود که وبسایت های زیادی با استفاده از موج آن موفق به افزایش ترافیک شدند.

راه اندازی انجمن؛ آخرین روش در 10 راه افزایش ترافیک وبسایت

شرکت در انجمن ها و معرفی سایت خود به عنوان مرجع یکی از روش های افزایش ترافیک وبسایت است. اما روش بهتر و کامل تری وجود دارد! راه اندازی کردن انجمن، علاوه بر افزایش ترافیک، موجب می شود برند و نام وبسایت شما در طولانی مدت تبدیل به یک مرجع کامل و قابل اعتماد شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *