تبلیغات گوگل برای رسیدن به مشتری

راهنمای استفاده از تبلیغات گوگل برای رسیدن به مشتریان هدف

امروزه اغلب مردم برای دریافت خدمات و یا خرید محصولات از ساده ترین روش، یعنی گوگل استفاده می کنند. در مقابل، وبسایت های موجود در وب خدمات و محصولات مورد نیاز کاربران را پاسخگو هستند. در این میان دغدغه بزرگی که مدیران وبسایت را به چالش می کشد، رتبه گرفتن در نتایج گوگل است. درحال حاضر وبسایت های متعددی در سراسر جهان وجود دارند که پاسخگو نیازهای جامعه هستند. در این شرایط به ازای هر جستجو، نتایج متعددی از سوی گوگل به مشتریان ارائه می شود. اما برگ برنده در دست وبسایت های صفحه اول گوگل است. در این مطلب قصد داریم به تبلیغات گوگل برای رسیدن به مشتری بپردازیم؛ ادامه با ربین وب همراه باشید.

تبلیغات گوگل برای رسیدن به مشتری

تبلیغات گوگل؛ هدفمندترین انتخاب

استفاده از تبلیغات پایانی ندارد و همواره یکی از بخش های مهم هر کسب و کاری به حساب می آید. اگر نگاهی به آمار وبسایت های بزرگ داشته باشیم، به سادگی متوجه این موضوع می شویم. این وبسایت ها هر ساله بخش قابل توجهی از درآمد را به تبلیغات اختصاص می دهند. اگر از کاربران دائمی گوگل باشید، قطعا تبلیغات وبسایت های بزرگ در سطح وب را مشاهده کرده اید. اما سوال! بهترین نوع تبلیغات در سطح اینترنت کدام است؟

استفاده از تبلیغات گوگل تفاوت های زیادی با دیگر تبلیغات دارد. یکی از ویژگی های تبلیغات گوگل، مشخص بودن بازار هدف و دسته بندی کاربران براساس خواسته های آن هاست. این موضوع باعث هدفمند شدن تبلیغات و به دنبال آن نتیجه گیری بهتر از تبلیغات می شود. اما سایر روش های تبلیغاتی، هدفمندی کاملی ندارند و بخش کوچکی از بازدیدکنندگان آن ها اقدام به خرید می کنند.

نکات لازم در تبلیغات گوگل برای رسیدن به مشتری

استفاده از تبلیغات گوگل یکی از بهترین راهکارها برای جذب مشتری در وبسایت های تازه کار است؛ هرچند که استفاده از تبلیغات برای تمامی وبسایت ها گزینه ایده آلی محسوب می شود. برای استفاده از گوگل ادز لازم است نکاتی را به عنوان موارد ضروری در نظر بگیرید:

بازار هدف مشخص باشد

یکی از مهم ترین نکات در تبلیغات گوگل برای رسیدن به مشتری، تعیین هدف و استراتژی مناسب است. مشخص بودن هدف در تبلیغات گوگل موجب می شود صفحه محصول یا خدمات شما دقیقا به کاربرانی نمایش داده شود که به وبسایت شما نیازمند هستند. (منبع)

محصول یا خدمات صادقانه ارائه دهید

با استفاده از گوگل ادز، وبسایت شما در نتایج اول گوگل قرار می گیرد؛ در نتیجه احتمال ورود به سایت به شدت افزایش پیدا می کند. در این شرایط سعی کنید عنوان و متادیسکریپشن صادقانه بنویسید. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که کاربران به سایت شما وارد می شوند و به دلیل عدم صداقت بلافاصله وبسایت را ترک می کنند. این مورد هم از نظر مالی و هم از نظر سئو مشکلات زیادی برای سایت ایجاد می کند.

راهنمای استفاده از تبلیغات گوگل برای رسیدن به مشتری

اولویت نیاز کاربران است؛ نکته مهم در تبلیغات گوگل برای رسیدن به مشتری

عرضه و تقاضا همواره مهم ترین بخش هر بازاری به حساب می آید. در نتیجه نیاز کاربران باید مهم ترین بخش در تبلیغات و خدمات شما باشد. رفع نیاز کاربران با قیمت مناسب و ساده ترین روش، موجب می شود بخش زیادی از کاربران متقاضی، سایت شما را انتخاب اول خود قرار دهند.

تنها به تبلیغات تکیه نکنید

تبلیغات گوگل برای رسیدن به مشتری ارتباط مستقیمی با سرعت و بهینه سازی وبسایت دارد. اغلب مدیران سایت از تبلیغات گوگل استفاده می کنند و موارد دیگر را در نظر نمی گیرند. وبسایت شما باید محتوا غنی و سرعت کافی داشته باشد. اهمیت سرعت وبسایت زمانی مشخص می شود که کاربران روی سایت شما کلیک می کنند و سایت به کندی باز شود. این مشکل سبب می شود که مشتریان بلافاصله به صفحه گوگل بازگردند و نیازهایشان را در وبسایت های دیگری جستجو کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *