محتوای همیشه سبز چیست؛ کاشت درخت سرو در باغ محتوا

محتوای همیشه سبز چیست؛ کاشت درخت سرو در باغ محتوا

محتوای همیشه سبز، موضوعی کامل، جامع و همیشگی در سطح اینترنت است که مدیران وب سایت و متخصصان سئو همواره شیفته آن هستند. اما چرا محتوای همیشه سبز مفید است؟ این سبک از محتوا پاسخی کامل و جامع نسبت به سوالات همیشگی مردم است. در حقیقت محتوای سبز هیچوقت تکراری نمی شود و همواره تعداد زیادی از کاربران آن را در سطح وب جستجو می کنند. برای مثال، عنوان “دستور پخت زرشک پلو” نوعی محتوای همیشگی محسوب می شود.

چرا که تا به امروز افراد بسیار زیادی به دنبال دستور پخت زرشک پلو بوده اند. این افراد در ماه و سال آینده نیز همواره به دنبال این محتوا خواهند بود. می توان این چنین استنباط کرد که محتوای همیشه سبز، نقطه مقابل خبر و موضوعات وایرال شده است. زیرا اخبار و موضوعات ترند در جهان پس از مدت زمان کوتاهی از یادها می روند و دیگر هیچ شخصی به دنبال آن ها نیست. در ادامه این مطلب قصد داریم با عنوان محتوا سبز آشنا شویم؛ با ربین وب همراه باشید.

محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز به چه معناست؟

محتوای همیشه سبز به انگلیسی ever green content به نوعی از محتوا و مقاله نویسی گفته می شود که همواره مخاطبان زیادی در گذشته داشته و در آینده نیز خواهد داشت. این نوع از مقاله نویسی تاثیر بسزایی در سئو سایت دارد و همواره مورد توجه متخصصان سئو است. سئوکاران با استفاده از موضوعات و مقالات همیشه سبز در حیطه کاری مربوطه، سعی می کنند در گوگل رتبه بگیرند. رتبه گرفتن مقالات و محتواهای سبز در گوگل موجب می شود درصد قابل توجهی از کاربران به صورت دائمی وارد وب سایت شوند.

از این رو محتوا همیشه سبز، محبوب سئو کاران محسوب می شود. اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، رقابت بالا در این موضوعات است. همانطور که انتظار می رود، اغلب وب سایت ها قصد دارند رتبه های برتر گوگل را در موضوعات همیشه سبز برای خودشان کسب کنند. در نتیجه، رقابت در این محتواها به شدت بالاست. در ادامه با نمونه هایی از محتوای سبز آشنا می شویم.

نمونه هایی از محتوای سبز

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، محتوای سبز به نوعی از مقالات گفته می شود که بدون تاریخ انقضا برای همیشه در سطح اینترنت متقاضی داشته باشند. شاید در نگاه اول تشخیص محتوای سبز از محتوای عادی کار دشواری نباشد. اما در حقیقت این چنین نیست. در بسیاری از موارد تفاوت میان محتوای همیشه سبز و محتوای عادی از ضخامت موی سر هم باریک تر است. تشخیص صحیح محتوای سبز و استفاده درست از آن یکی از راهکارهای مناسب در بهبود ترافیک وب سایت محسوب می شود. در نتیجه آشنایی با نمونه های محتوای سبز می تواند تاثیر قابل توجهی در درک موضوع داشته باشد. در ادامه به چند نمونه از محتوای سبز اشاره خواهیم کرد:

محتوای همیشه سبز چیست؟
  • دستور پخت کیک وانیلی
  • روش های کاهش وزن
  • راه های افزایش درآمد
  • چگونه پولدار شویم
  • تاریخچه آثار باستانی بیستون
  • نیشابور کجاست؟ آدرس + نزدیک ترین میانبر

محتوای سبز بهتر است یا محتوای وایرال!

همانطور که در نمونه های بالا مشاهده می کنید، زمان هیچ نقشی در محتوا ندارد. یعنی تفاوتی ندارد که موضوع “دستور پخت کیک وانیلی” در چه تاریخی برروی اینترنت قرار گرفته است. در حال حاضر این موضوع به صورت روزانه، ماهانه و سالانه توسط مخاطبان جستجو می شود. به همین علت این محتوا بدون تاریخ و زمان همواره مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. در نتیجه نمونه کامل یک محتوای همیشه سبز است. در مقابل، محتوا و اخبار وایرال وابستگی شدیدی به زمان دارند.

این دست از محتواها باید به سرعت در اینترنت بارگذاری شوند تا توسط گوگل رتبه بگیرند. مدت اعتبار و انقضا محتواهای وایرال چیزی حدود چند ثانیه تا چند هفته برآورد می شود. به طور کلی، نمی توان میان محتوای سبز و محتوای وایرال با قاطعیت اعلام کرد که کدام یک بهتر است. چرا که هر یک از آن ها ویژگی های منحصر بفردی دارند. اما استفاده از محتوای سبز توسط 99/99 صدم درصد وب سایت ها و متخصصان سئو مورد استفاده قرار می گیرد.

محتوای سبز

محتوای سبز یا محتوای خاکستری!

با توجه به توضیحات و نمونه های بالا، محتوای همیشه سبز به سادگی قابل تشخیص است. اما بهتر است کمی موضوع را سخت تر کنیم. نوعی محتوا در بستر اینترنت وجود دارد که محتوای سبز نیست. محتوای وایرال و عادی هم نیست. این دسته از محتوا ها رنگ خاصی ندارند و منظور از محتوای خاکستری، نا مشخص بودن آن ها است. در حقیقت این دسته از محتواها در زمان های خاصی مورد توجه قرار می گیرند. از آنجایی که وابسته به زمان هستند، محتوای سبز تلقی نمی شوند. و از آنجایی که اخبار و ترند جهانی نیستند، محتوای عادی هم به حساب نمی آیند. برای مثال، عنوان “بهترین رنگ مو در سال 2023” و یا “راهنمای تعمیر کولر آبی” نوعی محتوای خاکستری هستند.

عنوان اول، تنها در سال 2023 اعتبار دارد و در سال 2024 باید مقاله ویرایش شود. پس از ویرایش مقاله، مجددا پس از مدت زمان یکسال، دیگر ورودی کاربری نخواهد داشت. در نتیجه مجددا نیازمند ویرایش است. حال در نمونه دوم، می دانیم که تعمیر کولر آبی تنها در فصل تابستان انجام می شود. در نتیجه این محتوا در طی 12 ماه سال تنها در 3 ماه تابستان جستجو می شود. با توجه به این تفاسیر، می توانید این دسته از محتواها را به هر رنگی که علاقه مند هستید، نام گذاری کنید.

از آپدیت محتوای سبز غافل نشوید!

علاوه بر هایلایت کردن محتواهای مهم خود، شما باید اطمینان حاصل کنید که این محتوا به روز می ماند. شما می توانید از یافته های جدید و مقالات جدید برای به روز رسانی مقاله خود استفاده کنید یا لینک آنها را در مقاله خود قرار دهید. این کار نه تنها برای مخاطبان شما مفید است بلکه به بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو نیز کمک می کند. چرا که شما با این کار ارزش جدیدی را برای مخاطبان خود فراهم می کنید. مطالعات نشان می دهند که به روز رسانی محتواهای شما می تواند تاثیر شگفت انگیزی در سئو سایت شما داشه باشد. به محض اینکه شما محتوای خود را به روز کردید، آن را تبلیغ کنید. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *