آیا واقعا می توان در مریخ زندگی کرد؟

زندگی در مریخ

زندگی در مریخ، منبع آشکاری از الهام برای داستان های علمی تخیلی است. این فضا آشنا و مطالعه شده و در عین حال متفاوت و به اندازه کافی دور است تا ماجراجویی های دنیوی را ایجادکند. ناسا به همین دلایل روی سیاره سرخ دیده می شود. تکنولوژی آینده برای سکونت در مریخ هر روزه در حال رشد است.

زندگی در مریخ

ربات ها برای زندگی در مریخ

ربات‌ ها، از جمله مریخ ‌نورد Perseverance که به زودی به مریخ پرتاب می ‌شود، به ما می‌ آموزند که سطح آن چگونه است. این داده ها به اطلاع رسانی ماموریت های انسانی آینده در سیاره سرخ کمک می کند. همچنین بایستی فضاپیماها را با فناوری هایی جدید مجهز کرده تا بتوانیم آن ها را به مریخ رسانیده، کاوش های لازم را انجام داده و به سادگی آنها را به خانه برگردانیم.

با بهره مندی از تکنولوژی آینده برای سکونت در مریخ، ماموریت رفت و برگشت، از جمله زمان ترانزیت و بازگشت به زمین، حدود دو سال طول خواهد کشید. توسعه فناوری برای زندگی در مریخ در حال حاضر آغاز شده است تا ماموریت خدمه مریخ را در اوایل دهه 2030 ممکن کند.

 بسیاری از قابلیت ‌ها ابتدا در ماه، در طی ماموریت‌های آرتمیس نشان داده می‌شوند، در حالی که سیستم ‌های دیگر به طور منحصر به‌ فردی برای فضای عمیق ‌تر، مناسب هستند. در اینجا شش فناوری وجود دارد که ناسا روی آن کار می کند تا داستان علمی تخیلی مریخ را به واقعیت تبدیل کند.

زندگی در مریخ

سیستم های نیروی محرکه قدرتمند

سیستم های نیروی محرکه قدرتمند برای رساندن سریعتر به مریخ طراحی شده است. فضانوردان عازم مریخ، حدود 140 میلیون مایل به اعماق فضا سفر خواهند کرد. پیشرفت در قابلیت های پیشرانه کلید رسیدن به مقصد در سریع ترین و ایمن ترین حالت ممکن است.

مشخص نیست که کدام سیستم پیشرانه می تواند فضانوردان را به مریخ برساند، اما آنچه روشن است، جهت کمتر کردن زمان سفر، باید فضاپیما به سیستم هسته ای مجهز گردد. ناسا در حال پیشبرد چندین گزینه از جمله پیشرانه هسته ای الکتریکی و حرارتی هسته ای است.

هر دو از شکافت هسته ای استفاده می کنند اما بسیار متفاوت از یکدیگر هستند. در واقع موشک هسته ای الکتریکی می تواند کارآیی بیشتری داشته باشد. اما نیروی رانش زیادی ایجاد نمی کند. از سوی دیگر، در بررسی تکنولوژی آینده برای سکونت در مریخ، نیروی محرکه حرارتی هسته‌ای، “اووم” بسیار بیشتری را فراهم می کند.

سپر حرارتی بادی برای فرود فضانوردان

بزرگ ‌ترین مریخ نوردی که روی مریخ فرود آمده است در اندازه ای شبیه به ماشین می باشد. این در حالی است که برای فرستادن انسان ها به این سیاره، باید فضاپیماهایی بزرگ تر در نظر داشت. فناوری‌های جدید به فضاپیماهای سنگین‌تر اجازه می‌دهد تا وارد جو مریخ شوند، به سطح مریخ نزدیک شده و نزدیک به جایی که فضانوردان می‌خواهند کاوش کنند فرود بیایند.

زندگی در مریخ

تکنولوژی آینده برای سکونت در مریخ

تکنولوژی آینده برای سکونت در مریخ  لباس‌ فضایی مریخ می باشد که اساساً فضاپیماهای سفارشی برای فضانوردان است. جدیدترین لباس فضایی که ناسا تولید کرده است، پیشرفته بوده و به شکل طراحی مدولار ساخته شده است تا برای هر نقطه از فضا، به تکامل های لازم دست یابد.

اولین زن و مرد بعدی روی ماه، لباس‌های فضایی نسل بعدی ناسا به نام واحد تحرک خارج از خودرو یا xEMU را جهت آمادگی برای زندگی در مریخ خواهند پوشید.  می توانید جدیدترین اخبار فناوری را در ربین وب دنبال کنید.

منبع