هواپیماهای بدون سرنشین

هواپیماهای بدون سرنشین

هواپیماهای بدون سرنشین که به عنوان پهپادها نیز شناخته می شوند، وسایل کنترل از راه دور هستند که در بسیاری از صنایع مانند دفاع، جنگ نظامی و بسیاری دیگر استفاده می شوند. آنها در بخش های دولتی و خصوصی به دلیل کاربرد و قیمت رو به رشدشان محبوب هستند. صنعت هوافضا و دفاع در ابتدا پهپادهایی را برای ضد شورش و دفاع می ساخت که در این محیط ها مفید بوده است. امروزه با تغییر آینده نظامی با پهبادها، صنایع نظامی در سراسر جهان از آنها برای طیف گسترده ای از اهداف، از طعمه های هدف گرفته تا تحقیق و توسعه، کمک می گیرد. علاوه بر این، آنها می توانند به نرم افزاری برای افزایش دقت و کاهش تلفات مجهز شوند.

انواع هواپیماهای بدون سرنشین نظامی

موفقیت پهپادها و انواع هواپیماهای بدون سرنشین نظامی در عملیات های مختلف آنها را به یک دارایی ارزشمند تبدیل می کند. جدا از اینکه بخش مهمی از ارتش هستند، آنها می توانند انواع مختلفی از پهپادها را برای ماموریت های خاص مستقر کنند.

چند نوع مختلف از پهپادهای مورد استفاده در ارتش در سراسر جهان وجود دارد:

پهباد بال ثابت

پهپاد بال ثابت سریع ترین پهپاد نظامی است که در حال حاضر در سراسر جهان مستقر شده است. این پهپادها برای بلند شدن و فرود آمدن مانند هواپیماها طراحی شده اند و از بال ها به جای روتور برای بلند شدن استفاده می کنند.

هواپیماهای بدون سرنشین

هواپیماهای بدون سرنشین تک روتور

هواپیماهای بدون سرنشین تک روتور شبیه به هلیکوپترها هستند و از دوام بیشتری نسبت به سایر پهپادها برخوردارند. در حالی که آنها می توانند کارآمدتر از انواع مختلف پهپادها باشند، نیاز به نگهداری بیشتری دارند.

پهبادهای Multirotor

پهبادهای Multirotor  ساده ترین گزینه ای هستند که بهترین کنترل را بر روی موقعیت و قاب بندی ارائه می دهند. به همین دلیل بهترین گزینه برای نظارت و شناسایی هستند.

چگونگی تغییر آینده نظامی با پهبادها

اگر به دنبال چگونگی تغییر آینده نظامی با پهبادها هستید باید اشاره کنیم که آنها از زمان اولین معرفی خود به مجتمع نظامی-صنعتی، عملیات دفاعی و ضدشورش را به طور قابل توجهی تغییر داده اند. در حالی که مفهوم یک وسیله نقلیه هوایی یا زمینی بدون سرنشین جدید نیست، مطمئناً مزایای بسیار زیادی دارد.

پهپادها توانایی های نظامی خود را در سراسر جهان به طرق مختلف بهبود بخشیده اند. همچنین به تغییر جنگ نظامی کمک می کنند. پهپادها اطلاعات بلادرنگی در مورد موقعیت اهداف، زمین و حرکات دشمن در اختیار فرماندهان روی زمین قرار می دهند.

هواپیماهای بدون سرنشین

فیلمبرداری بدون افت کیفیت

در مقایسه با هواپیماهای در ارتفاع بالا، پهپادها می‌توانند بدون افت کیفیت عکس و ویدیو، فیلم‌های نزدیک‌تری بگیرند. همچنین، هواپیماهای بدون سرنشین هم از نظر قیمت و هم از نظر تعمیر و نگهداری ارزان تر از هواپیماهای معمولی هستند. از آنجایی که پهپادها بدون سرنشین هستند، خطر آسیب دیدگی خلبانان در میانه پرواز را نیز کاهش می دهند.

در مقایسه با هواپیماهای معمولی، استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین سریعتر و آسانتر است. کار با آن‌ها آسان‌تر است و مانند اکثر هواپیماها به آموزش گسترده نیاز ندارند. همچنین، بسیاری از پهپادها نیازی به باند ندارند و انواع دیگر به راحتی در کوله پشتی جا می شوند. برای مطالعه فناوری های جدید می توانید مقالات ربین وب را دنبال کنید.