فناوری DevOps و نقش آن در آینده

فناوری DevOps

فناوریDevOps  تیم های عملیاتی و توسعه را ادغام می کند تا سرعت توسعه نرم افزار را افزایش دهد و اطمینان حاصل کند که محصول نهایی تا حد امکان یکپارچه و سازگار ارائه می شود. این فناوری به تیم ها اجازه می دهد تا کیفیت محصول و سرعت تحویل را حتی در محیط های بسیار رقابتی افزایش دهند. همین امر باعث موفقیت سازمان ها با DevOps خواهد شد. ایده ترکیب تیم‌های متفاوت برای تسریع توسعه، ممکن است برای بسیاری از سازمان‌ها جذاب باشد، اما برخی از چالش ‌های رایج ممکن است قبل از پیاده‌سازی یک محیط برای وظایف دواپس پیش بیاید.

تکنولوژی DevOps چیست؟

مفاهیم پشت فناوری DevOps واقعا جدید نیستند و نشان دهنده تکامل توسعه Agile می باشند. ارتباطات، همکاری، و یکپارچگی  و همچنین تکرار سریع روندهایی برای تمرین‌ کنندگان DevOps هستند. این روش غیرخطی برای توسعه و مدیریت پروژه ممکن است ریشه در Agile داشته باشد، اما نقش آزمایش مداوم را نیز در خط مقدم قرار می دهد.

پروژه‌های چابک بخشی از مدل توسعه و استقرار آبشار را با جابجایی برخی یا همه آزمایش‌های کاربر به سمت پایان چرخه حفظ کردند. از سوی دیگر، اجرای وظایف دواپس تضمین می کند که هر مرحله از توسعه قبل از ارسال به تولید، به طور کامل آزمایش می شود.

از نظر تئوری در راستای موفقیت سازمان ها با DevOps ، محصول صیقلی تری را در بازه زمانی کوتاه تری به کاربران ارائه می دهد. تغییر آزمایش گسترده در مراحل اولیه به کاهش خطر عدم پذیرش کاربر نیز کمک می کند. یکی از چالش های کلیدی مربوط به بازسازی برای یک محیط DevOps می تواند تغییرات فرهنگی قابل توجه و همچنین تغییرات در تیم های توسعه و عملیات در کارکنان فناوری شما باشد.

فناوری DevOps

چگونگی کار با فناوری و وظایف دواپس

اما چگونگی کار با فناوری و وظایف دواپس چگونه است؟ قرار دادن DevOps با زیرساخت‌های موجود مستلزم تعهدی قاطع از سوی رهبری و اعضای تیم فردی است تا در چارچوب آن بمانند. توسعه دهندگان فناوری اطلاعات و همکاران عملیاتی باید تجربه کاربری مورد نیاز را درک کنند تا بتوانند اطمینان حاصل کنند که نرم افزار حاصل نیازهای کاربر را برآورده می کند.

ترکیب تیم بسته به مقیاس سازمان شما می تواند متفاوت باشد، اما اغلب شامل توسعه دهندگان، آزمایش کنندگان و مدیران سیستم می شود. این افراد با استعداد همه باید DevOps را درک کنند و سطح اعتماد عمیقی را با سایر اعضای تیم حفظ کنند. اعتماد و همکاری به گروه این امکان را می دهد که به طور کارآمد در کل به منظور حفظ استانداردهای ثابت در سراسر سازمان حرکت کنند.

فناوری DevOps

اصول DevOps

در راستای موفقیت سازمان ها با DevOps  و پاسخگویی به نیازهای تقاضای مشتریان با فناوری  DevOps، باید به شدت با مشتریان و محیط کسب و کار ارتباط برقرار کنید تا این بینش ها را به استانداردهای فناوری تبدیل کنید. انتظار می رود که تیم ها به طور مداوم نوآوری کنند و در عین حال استانداردهای باکیفیت تمیزی کد و زمان تحویل را حفظ کنند.

  این اصول کلیدی DevOps به شما کمک می کند تا یک شروع خوب داشته باشید. بدین ترتیب، تمام فعالیت های توسعه تیم باید منجر به اقدام مشتری محور می شود. همچنین، نرم افزار با در نظر گرفتن استفاده نهایی راه اندازی و ایجاد خواهد شد. می توانید برای مطالعه فناوری های جدید، با ربین وب همراه باشید.

منبع