رایانش ابری

رایانش ابری | آینده فناوری ذخیره آنلاین داده ها

رایانش ابری به عنوان یک پارادایم محاسباتی کلیدی تکامل یافته است و امکان دسترسی ساده را در همه جا و بر اساس تقاضا به یک مجموعه مشترک از منابع محاسباتی قابل تنظیم از طریق اینترنت فراهم می کند. از آنجایی که شرکت ‌ها در مسیر تحول دیجیتال خود بسیار سریع ‌تر حرکت می ‌کنند، آنها به دنبال راه‌ هایی برای افزایش چابکی، تداوم کسب ‌و کار، سودآوری و مقیاس ‌پذیری هستند. فناوری فضای ذخیره سازی ابری در قلب هر استراتژی برای دستیابی به این اهداف در شرایط عادی جدید خواهد بود. کاربرد Cloud Computing در کسب و کارهای امروز کاملا موثر خواهد بود.

رایانش ابری و محاسبات شبکه ای

کاربرد رایانش ابری محاسبات شبکه ای در مقیاس بزرگ است. فضای ذخیره سازی ابری یک نرم افزار کاربردی مبتنی بر ابر را بر روی سرورهای پراکنده در سراسر اینترنت اجرا می کند. این سرویس به کاربران این امکان را می ‌دهد تا از هر کجا به فایل ‌ها و برنامه ‌های ذخیره ‌شده در فضای ابری دسترسی داشته باشند و نیازی به نزدیک بودن به سخت ‌افزار فیزیکی نداشته باشند.

از آنجایی که این مواد در شبکه ‌ای از رایانه‌ های میزبانی شده ذخیره می ‌شوند که داده ‌ها را از طریق اینترنت منتقل می‌ کنند، محاسبات ابری باعث می ‌شود که مقالات از هر کجا قابل دسترسی باشند. رایانش ابری برای افراد و همچنین مشاغل مفید است. به طور دقیق، این فناوری زندگی ما را نیز تغییر داده است.

رایانش ابری

آینده فناوری ابری

فناوری ابری به کسب ‌و کارها اجازه می‌ دهد تا به سرعت مقیاس ‌پذیر و سازگار شوند، نوآوری را سرعت می ‌بخشد، چابکی کسب ‌و کار را افزایش می‌ دهد، عملیات را ساده‌ تر می ‌کند و هزینه‌ ها را کاهش می‌ دهد. این نه تنها به شرکت ‌ها کمک می‌ کند تا از بحران فعلی عبور کنند، بلکه می ‌تواند به بهبود و رشد بلندمدت نیز کمک کند.

پیش بینی کاربرد رایانش ابری در آینده

در اینجا برخی از پیش بینی کاربرد Cloud Computing آینده وجود دارد.

افزایش ظرفیت ذخیره سازی

امروزه، تولید داده در بالاترین حد خود قرار دارد و به تازگی در حال افزایش است. نگهداری ایمن چنین حجم زیادی از داده ها دشوار است. اکثر کسب و کارها همچنان به نگهداری داده های کسب و کار و مشتریان در مراکز داده فیزیکی ادامه می دهند.

رایانش ابری | کاربرد Cloud Computing

بهبود عملکرد اینترنت با رایانش ابری

اینترنت اشیا می تواند کیفیت و تجربه استفاده از اینترنت را بهبود بخشد. با استفاده از فضای ذخیره سازی ابری و اینترنت اشیا، داده ها ممکن است برای مرجع بعدی، تجزیه و تحلیل عمیق و عملکرد بهبود یافته در ابر ذخیره شوند. مشتریان می‌خواهند برنامه‌ ها سریع بارگذاری شوند و کیفیت عالی داشته باشند. در نتیجه شبکه سرعت دانلود و آپلود سریع تری خواهند داشت.

اولویت بندی نرم افزار مدولار

برنامه های فردی به طور فزاینده ای پیچیده و بزرگ می شوند. در نتیجه، فناوری‌ های رایانش ابری در نهایت به تفکر سیستمی پیشرفته نیاز دارند. در حال حاضر، اکثر نرم ‌افزارهای سیستمی نیاز به سفارشی ‌سازی گسترده دارند، به این معنی که حتی راه‌ حل‌های محاسبات ابری و کاربرد Cloud Computing که توسط کسب‌ و کارها استفاده می‌شوند، نیاز به سفارشی ‌سازی گسترده از نظر عملکرد و امنیت دارند.