چت جی بی تی چیست و نحوه عملکرد آن

چت جی بی تی چیست و نحوه عملکرد آن

شاید این روزها نام ChatGPT را شنیده و می خواهید بدانید چت جی بی تی چیست. می توان گفت که این فناوری، به عنوان رباتی در نظر گرفته می شود که مبتنی بر هوش مصنوعی بوده و می تواند در زمینه های مختلفی، پاسخگوی سوالات شما باشد. شما می توانید حتی به زبان فارسی، سوالات خود را بیان کرده و پاسخ خود را دریافت کنید.

نحوه استفاده چت جی پی تی

نکته قابل توجه این است که نحوه استفاده چت جی پی تی بسیار ساده  است. شما به سادگی می توانید ثبت نام کرده و به صفحه حساب کاربری خود وارد شده و سوالات خود را بنویسید. با انتخاب گزینه New Chat  این امکان برای شما فراهم می شود.

استفاده از برنامه چت جی بی تی رایگان بوده  و دسترسی به آن آسان است. تنها محدودیتی که وجود دارد این است که با آی پی ایران نمی توانید به این برنامه دسترسی داشته باشید و لازم است که آن را تغییر دهید. در نظر داشته باشید که این ربات، قادر است تا از زبان فارسی پشتیبانی کرده و به این زبان با شما ارتباط برقرار کند.

 اما این احتمال نیز وجود دارد که با سرعت کمتری این کار را انجام داده یا آنکه در برخی از موارد، معنای صحیحی را ارائه نکند. زیرا زبان اصلی این برنامه، انگلیسی بوده و می توان بهترین پاسخ ها را با استفاده از این زبان دریافت کرد.

نکته مهم دیگری که هنگام استفاده از ChatGPT باید در نظر داشته باشید این است که اطلاعاتی که این ربات ارائه می کند در اغلب موارد صحیح است. اما در زمان استفاده به عنوان منبع معتبر علمی یا تشخیص پزشکی، ممکن است دچار خطاهایی شود. بنابراین در خصوص مطالب بسیار تخصصی، توصیه می شود به طور کامل به آن تکیه نکنید.

به عنوان مثال اگر از چت جی پی تی برای کد نویسی بهره می برید، حتما مطمئن شوید که کدها صحیح است. این احتمال نیز وجود دارد که این ربات، هنگام ارائه درخواست های زیاد، دچار خطا شود. در چنین شرایطی، با محرومیت ارائه درخواست های جدید مواجه خواهید شد. اگر با چنین وضعیتی هنگام استفاده از ChatGPT روبرو شدید، می توانید با تغییر آی پی، به کار خود ادامه دهید.

چگونه می توانید به ChatGPT دسترسی پیدا کنید؟

چگونه می توانید به ChatGPT دسترسی پیدا کنید؟

می توانید این ابزار  را در مرورگر تلفن همراه (اندروید یا ios) یا رایانه خود استفاده کنید. استفاده از این ربات بسیار آسان است. برای دانستن نحوه استفاده چت جی پی تی ، مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: برای شروع  به آدرس سایت https://chat.openAI.com مراجعه کنید.

مرحله 2: وارد صفحه ChatGPT [+]  شده و گزینه Try ChatGPT را انتخاب نمایید.

مرحله 3: با وارد کردن نام کامل خود در این وب سایت ثبت نام کنید.

مرحله 3: حساب خود را از طریق کد ارسال شده به تلفن همراه یا شناسه ایمیل خود تأیید نمایید.

مرحله 4: هنگامی که تأیید پایان مراحل کامل شد، می توانید شروع به استفاده از آن کنید.

چه نوع سؤالاتی می توانید در چت جی تی پی بپرسید؟

در روزهای اخیر، هیاهو در مورد ChatGPT به حدی شتاب یافته است که این ابزار در آینده نزدیک پتانسیل بسیار زیادی دارد. با قابلیت استفاده های بسیار زیاد از این رباط در زندگی روزمره، توجه افراد در هر گروه سنی به آن جلب شده است.

چت جی پی تی،  پاسخ هایی شبیه به انسان را از طریق متن ایجاد می کند. دارای قابلیت پاسخگویی به سوالات با لحن شفاف و محاوره ای است. این ربات می تواند کدها را تولید کند، داستان، شعر و متون ادبی بنویسد. پاسخ های طبیعی برای تولید پاسخ ها به روشی که یک انسان ارائه می دهد را در اختیار قرار می دهد.

آیا ChatGPT بهتر از جستجوی گوگل است؟

آیا ChatGPT بهتر از جستجوی گوگل است؟

جستجوی گوگل به شما کمک می کند تا با ارائه لیستی از وب سایت های مرتبط با سوالات شما، پاسخ های پیشنهادی را برای آنها دریافت کنید. از سوی دیگر، این ابزار  به شما پاسخ های دقیق را در یک جریان طبیعی می دهد. این همانند استفاده از یک کتاب راهنما است.

از زمان راه ‌اندازی این ربات، مقایسه‌های زیادی بین چت جی تی پی و جستجوی Google انجام شده است. با این حال، هنگام استفاده از این برنامه برای دریافت پاسخ، همیشه باید یک تحلیل عمیق انجام داد. دریافت پاسخ از طریق آن به معنای دریافت متن خام بدون منبع معتبر اطلاعات یا نقل قول یا پیوند به آن است. توصیه می شود هنگام استفاده از آن پاسخ ها را بررسی کنید.

عملکردهای کاربردی چت جی پی تی

این ربات  ChatGPT ، با ایجاد سریع‌تر و دقیق‌تر توسعه برنامه‌ها و راه‌حل‌ها، پارادایم DevOps را کاملاً تغییر می ‌دهد. توسعه دهندگان در فناوری اطلاعات می توانند از این برنامه برای تولید کد به زبان های مختلف استفاده کنند که می تواند زمان مورد نیاز برای توسعه یک برنامه را به میزان قابل توجهی تسریع کند.

همچنین به رفع مشکلات مربوط به کدهای نوشته شده توسط توسعه دهندگان کمک می کند، به این معنی که توسعه برنامه و عملیات و مهندسی آن به جای چند ماه، در مدت زمان چند روز انجام می شود. این قابلیت می تواند در تسریع راه حل های امنیت سایبری تاثیرگذار باشد.

CIOها مسئول شناسایی و کاهش خطرات مرتبط با فناوری و اطمینان از امنیت سیستم ها هستند. تهدیدهای بزرگتر برای سطح حمله یک شرکت به معنای کار بیشتر CIO برای شناسایی روش ها، منابع و استراتژی های جدید برای جلوگیری از آنها است.

چت جی پی تی می تواند به تسریع برخی از عملکردها برای CIO کمک کند که برای نشان دادن روندهای امنیتی، تهدیدات و سطوح امنیتی شرکت به سایر بخش ها نیاز است. تجزیه و تحلیل بیشتر تهدیدات و الگوهای مختلف می‌تواند به ChatGPT کمک کند تا شکاف‌ ها را شناسایی کند و امنیت و هشدار را بالا برده و احتمال خطای انسانی را کاهش دهد.

عملکردهای کاربردی چت جی پی تی

جمع بندی

باید اشاره کنیم، این ربات در سطح پایه می‌ تواند گزارش‌ ها، تجزیه و تحلیل داده‌ ها، پاسخ به پرسش‌ های کاربران را ارائه کند. به عنوان یک مدل زبان پیشرفته، پردازش زبان خودکار طبیعی را برای برنامه‌ ها و سیستم ‌های مختلف فراهم می‌ کند.

در نظر داشته باشید در نحوه استفاده از چت جی پی تی، به عنوان ربات هوش مصنوعی، نیازی به نصب برنامه خاصی نداشته و به سادگی و با کمک مرورگر وب، می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید. فراموش نکنید که برای ثبت نام و استفاده از ChatGPT ، باید آی پی خود را تغییر دهید.