رابط ‌های صوتی و چت بات‌ ها

رابط ‌های صوتی

رابط ‌های صوتی و چت بات‌ ها، امروزه از برنامه های پرکاربرد در بخش های مختلف هستند. برنامه ‌های رایانه ‌ای که مکالمه انسانی را شبیه‌ سازی می ‌کنند، تنها در عرض چند سال، به استفاده روزمره تبدیل شده ‌اند. هم رابط صوتی و هم چت ربات به روشی مشابه کار می کنند، با استفاده از هوش مصنوعی (AI) و یادگیری عمیق  و پردازش زبان طبیعی و تولید زبان طبیعی برای درک و پاسخ به آنها عمل می کنند. در این جا درباره رابط صوتی و چت بات هوش مصنوعی صحبت خواهیم کرد.

فناوری های جدید رابط صوتی و چت بات

اگرچه این فناوری‌ ها مبتنی بر برنامه های یکسانی هستند، رابط ‌های صوتی (شامل دستیارهای دیجیتالی مانند سیری و بلندگوهای هوشمند مانند الکسای آمازون) و چت‌ بات‌ها به روش‌ های کمی متفاوت با کاربران تعامل دارند.

رابط‌ صوتی به دستورات زبان گفتاری پاسخ می‌ دهد، در حالی که چت ‌بات ‌ها از طریق یک رابط چت نوشتاری مانند فیس ‌بوک با افراد تعامل می‌ کنند که پیام رسان یا یک برنامه مبتنی بر وب است. در هر دو مورد، کامپیوتر از پردازش زبان طبیعی برای درک متن استفاده می کند و سپس متن را با استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری عمیق تجزیه و تحلیل می کند تا بهترین پاسخ را تعیین کند.

رابط های صوتی

رابط های صوتی چه هستند؟

در کنار چت بات هوش مصنوعی رابط های صوتی به کاربران امکان می دهند با استفاده از دستورات صوتی گفتاری با یک برنامه یا دستگاه تعامل داشته باشند. کنترل کامل فناوری را بدون دست و بدون نیاز به نگاه کردن به دستگاه در اختیار کاربران قرار می دهد. ترکیبی از فن ‌آوری‌های هوش مصنوعی (AI) برای ایجاد VUIs Name Entity Recognition، Automatic Speech Recognition  و ترکیب گفتار در میان سایر موارد استفاده می ‌شود.

 

این VUI ها همانند رابط های صوتی همچنین می توانند در داخل برنامه ها یا دستگاه ها قرار بگیرند. زیرساخت پشتیبان در این فناوری ‌ها برای ایجاد اجزای گفتار VUI استفاده می ‌شود و اغلب در یک ابر خصوصی یا عمومی ذخیره می ‌شوند که در آن گفتار کاربر پردازش می ‌شود.

رابط های صوتی

چت بات هوش مصنوعی چیست؟

چت بات هوش مصنوعی یک نرم افزار(AI)  است که می تواند جایگزین ارتباط با کاربر به زبان طبیعی از طریق وب سایت ها، برنامه های پیام رسانی، برنامه های موبایل یا از طریق تلفن شود. اغلب به عنوان یکی از امیدوارکننده ترین و پیشرفته ترین عبارت ها توصیف می شود. این فقط نشان دهنده تکامل طبیعی یک سیستم پاسخگویی به سؤال از نقطه نظر فناوری است.

طراحی پاسخ به سوالات به زبان طبیعی یکی از کلی‌ترین نمونه‌های پردازش زبان طبیعی است که در برنامه‌ های مختلف سازمانی استفاده می‌شود. بنابراین، ربات ‌های چت و رابط‌ های صوتی در قلب مدل جدید رابط کاربری قرار دارند.

اینها مکان های مناسبی برای شروع هستند زیرا طراحان با تجربه همیشه در جستجوی تکنیک های طراحی نوآورانه هستند. ثابت شده است که این ابزارها قدرتمند هستند زیرا کاربران را به ویژگی ها و عملکردهایی نزدیک می کند که مشاغل می خواهند آنها را تجربه کنند.

منبع